Profesjonelle medlemmer 2019

 

Dorthe Lie

dorthe@ennea.no

Jørgen Klafstad

jorgen@relasjonsselskapet.no

Oddvar Bakken

oddvar@inner.no

Christine L Wittusen

christine@kjernekraft.com

Helene Makani

helene@9typer.no
Camilla Eftevaag

camilla@proactiveconsulting.no

Christian Brym

christian@loveoctopus.com

Eva K Steira

eva@steira.no

Halvor Grydeland

halvor.grydeland@tredjepart.no

Nina Sjøvoll

ninasjovoll@gmail.com
Iris Jensen-Holmenes

iris.holmenes@gmail.com

   
   
   
   
   
   

Se også lenkene lengre nede på denne siden til websider av våre medlemmer. Her finner du både tilbud om coaching, kursing og mye mer.

Kalender

<< jul 2019 >>
mtotfls
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Arrangement

Facebook

I går fikk vi en solid innføring i sorg. Ikke visste jeg at sorg er noe som påvirker hele kroppen! Det parasympatiske nervesystem påvirkes og du får «sorghjerne», symptomer som kan ligne på det som skjer når du er stressa, men som opplagt skal behandles annerledes. Mettes klare ord er: du kan ikke gjemme deg fra sorgen. Den er der, og du kan midlertidig få lettet på trykket ved å spise, se på TV, jogge, jobbe mer eller ha sex, men sorgen er der til du anerkjenner den og tar det ene prosent ansvar du har - for ellers er du offer for noe du ikke har kontroll over, og det er du slett ikke.

Dessverre får vi fremdeles høre at «det går over», «dette trenger du ikke å være lei deg for» eller «tiden leger alle sår». Forskning viser tydelig at det er FEIL, men vi sier det; kanskje fordi det er ubehagelig å møte noen som har mistet noe(n), eller fordi vi synes det er pinlig å gråte foran andre.

Det sies at de fleste har opplevd 15 større tap i løpet av de første 15 leveårene. Her scorer typene veldig ulikt i selvrapportering, og Mette hadde noen gode tanker rundt hvorfor bl.a. en 7er for eks. sier at de ikke har opplevd større tap for de er i 20-årene. Utrolig spennende hva hun har funnet, og helt klart et samfunnsproblem at vi er i ferd med å lage sorg til en diagnose, istedenfor å behandle den som det den er: en følelse. Alltid riktig, og alltid forskjellig. Takk, Mette Hvied Lauesen, for en fantastisk ettermiddag!

Har du gått glipp av det kan du gå på hennes hjemmeside og lese mer: www.slipsorgen.dk/
... See MoreSee Less

View on Facebook

Arkiv

IEAs stiftere består av Kirsti April Fønhus og disse: